I Rogaland har desse fått tildelt Kongelig påskjønnelse

Datoen er dagen då medaljen vart teke imot

Den Kongelege Norske St. Olavs Orden. ( Fylkesmannen tok over sakshandsaminga i 2004)

24.04.19

Kunstner Turi Gramstad Oliver

Ridder 1. klasse

Sandnes

11.09.18

Komponist og organist Nils Henrik Aasheim

Ridder 1. klasse

Stavanger
10.11.17

Psykolog Per Isdal

Ridder 1. klasse

Stavanger
12.06.17

Adm. direktør Brian David Bjordal

Ridder 1. klasse

Haugesund 
16.01.17

Bistandsarbeider Ola Skuterud     

Ridder 1. klasse av Den kongelige Norske Fortjenstorden

Haugesund 
02.09.16

Samfunnsmedisiner Ole Mathis Hetta

Ridder 1. klasse

Stavanger
28.10.15

Styreleder Tore Lærdal

Ridder 1. klasse av Den kongelige Norske Fortjenstorden

Stavanger
02.10.14

Professor Martha Jakobsen Ulvund

Ridder 1. klasse 

Sandnes
11.09.14

Sivilingeniør Knut Åm

Ridder 1. klasse

Stavanger
24.10.13

Tidligere forlagssjef Turid Barth Pettersen

Ridder 1. klasse

Stavanger
07.02.13

Direktør Magne Ognedal

Ridder 1. klasse

Stavanger
01.10.12

Direktør Farouk Al-Kasim

Ridder 1. klasse

Stavanger
13.12.10

Forfattar Kolbein Falkeid

Ridder 1. klasse

Haugesund
24.10.09

Spesialrådgiver Lars Anders Myre

Ridder 1. klasse

Stavanger
16.08.08
Direktør Gunnar Johan Løvvik
 
Ridder 1. klasse
Haugesund
24.06.08
Politimester Olav Elias Sønderland
 
Ridder 1. klasse
Stavanger
17.09.07

Direktør Asbjørn Kyrkjeeide

Ridder 1. klasse

Strand
24.08.07

Professor Torleiv Høien

Ridder 1. klasse

Time
13.12.05

Viseadmiral Jan Reksten

Kommandør

Stavanger
11.11.05

Administrerande direktør Lars Arne Takla

Kommandør

Sandnes
27.07.05

Fylkesmann Tora Aasland

Kommandør

Time
20.10.04

Sorenskriver Olav T. Laake

Ridder 1. klasse

Stavanger

Kongens fortenstmedalje

2019 Kongens fortenstmedalje  
23.07.19 Eirik J. Varhaug
04.05.19 Peder Johannes Stensland Haugesund
03.05.19 Tor-Kristsian Rønneberg
Stavanger
27.03.19 Aadne Utvik Karmøy
27.02.19 Ole Sivertsen Sandnes
02.02.19 Eugenie Prøis Lunde Kvitsøy

 

2018 Kongens fortenstmedalje  
17.12.18 Åsmund Thomsen Hjelmeland
24.11.18 Per Sigmund Rettedal Sandnes
29.10.18 Ivar Leidulf Reed Nakken Eigersund
19.02.18 Signe Godeset Figved Stavanger

 

2017 Kongens fortenstmedalje  
29.09.17 Tore Nærland Time
26.02.17 Arne Harald Jakobsen Karmøy
04.02.17 Aleksander Hauge Karmøy
16.01.17 Randi Synnøve Garathun-Hansen Sandnes
07.01.17 Bjørg Elisebeth Førre Tysvær
07.01.17 Bjørn Martin Toft Haugesund
05.01.17 Stein Jarle Solberg Sandnes
02.01.17  Ole Hodnefjell Rennesøy

 

2016 Kongens fortenstmedalje  
29.12.16 Ole Karsten Leirvåg Karmøy
16.12.16 Gretelill Tangen Stavanger
03.11.16 Linda M. Duevel Stavanger
22.10.16 Halvor Hansen Karmøy
18.10.16 Anne Marie Bøe Finnøy
16.09.16 Arthur Abrahamsen Stavanger
09.06.16 Arthur Abrahamsen Stavanger
09.04.16 Lars Bjarne Haukås Tysvær
09.04.16 John Kristian Haukås Tysvær

 

2015
Kongens fortenstmedalje
 
31.01.15
Erik Lindboe
Stavanger
27.02.15
Roy Annar Høibo
Suldal
28.02.15
Grete Hess Sømme 
Stavanger
17.03.15
Liv Målfrid Brynildsen 
Stavanger
01.10.15
Ruth Dagrunn Henden Kårbø
Stavanger
01.10.15
Anton Magne Kårbø
Stavanger
31.10.15
Carsten Skogland Tjessheim
Haugesund
14.11.15 Steinar Eielsen Sandnes
 
 
 
2014
Kongens fortenstmedalje
 
01.01.14
Gaute Hegrestad 
01.01.14
Trygvald Thorsen
Randaberg
14.01.14 May Lisbeth Thorsson Stavanger
17.01.14 Astri-Irene Pedersen Haugesund
19.03.14 Karl Fjogstad Klepp
14.04.14 Torger Hauge  Suldal
09.05.14 Gustav Birkeland Sauda 
12.06.14  Marit Hølland Paulsen Stavanger
19.06.14 John Sigurd Skien Sola
24.08.14 Jan Moksnes  Stavanger
30.08.14 Birger Martin Strand Sola 
03.09.14 Finn Bårdsen Haugesund
16.09.14 Torstein Tunheim Time
24.09.14 Halvor Amdal Sandnes 
27.09.14  Liv Hugstmyr Særheim Sandnes 
28.10.14 Bertel Viste Randaberg
10.11.14 Abram Kjell Sørdal Eigersund
19.12.14 Maria Myklebust Eigersund
 
2013
Kongens fortenstmedalje
 
05.01.13
Sigmar Olav Myhre 
Tysvær
15.01.13
Sissel Moe Lichtenberg
Stavanger
27.02.13
Leif Sigurd Solheim
Stavanger
02.03.13
Jan Olav Dale
Karmøy
25.05.13
Ole Harald Myklebust
Sola
31.05.13
Lyder Soltvedt
Stavanger
04.06.13
Bengt Berheim 
Sandnes
09.06.13
Njaal Fykse
Klepp
02.10.13
Gudmund Håkull
Sandnes
27.10.13
Gunnvor Johanne Nevland
Gjesdal
18.11.13
Valter Olai Vorraa
Karmøy
18.11.13
Trond Spanne
Finnøy
 
 
2012
Sølv
 
01.01.12
Samfunnsarbeider Elfin Lea  
Klepp
08.03.12 Postansatt Reidar Bø Randaberg
21.04.12 Forkynner Kåre Vølstad Sola
24.04.12 Speiderleder Leiv Våga Bokn
29.04.12 Daglig leder Kjell Helle-Olsen Stavanger
09.05.12 Gårdbruker Åsmund Idland Gjesdal
24.05.12 Modellbåtbygger Karsten Åsland Time
11.08.12 Bonde Tomas Finnvik Vindafjord
19.09.12 Dyreverner Kari Torunn Mills Stavanger
18.10.12 Adm.direktør Lauritz W. Hansen Stavanger
19.12.12 Lærer Ester Kristine Rettedal Forsand

 

2011
Sølv
 
15.01.11 Evangelist Klaus Ole Muff Karmøy
24.01.11 Dyrlege Magnus Solberg Bjerkreim
16.03.11 Samfunnsarbeider Ellinor Harriet Sæbø Stavanger
20.03.11 Redaksjonssekretær Egil Seglem Eide Sola
15.04.11 Lønningssjef Per Magnus Bore Stavanger
15.04.11 Arbeidsleder Olav Jørmeland Bokn
18.04.11 Organisasjonsmann Jan Severin Medby Lund
10.05.11 Adm.direktør Trygve Stangeland Sola
14.05.11 Ridelærer Jens Christian Eriksen Sandnes
17.05.11 Søndagsskoleleder Jonas Håland
27.05.11 Seniorrådgiver Turid Vaula Johannessen Stavanger
27.05.11 Rådgiver Tor Arvid Bjorheim Time
27.05.11 Fagarbeider Anfin Bjørn Dahl Stavanger
28.05.11 Fotballeder Kåre Lima Gjesdal
17.06.11 Butikkmedarbeider Per Kvame Hjelmeland
02.09.11 Frivillighetsarbeider Reidar Møller Sandnes
18.09.11 Bonde og daglig leder Rasmann Polden Eigersund
07.10.11 Avdelingsleder Olaf Stangborli Sandnes
02.11.11 Barnearbeider Thyra Dirdal Eigersund
11.11.11 Speditør Ole Idland Gjesdal
20.11.11 Barnehageassistent Wenche Dahm Karmøy
02.12.11 Lagersjef Magnus Steensnæs Karmøy
18.12.11 Frelsesarmesoldat Arnodd Bjånes Sandnes
20.12.11 Salgssjef og løsningsdesigner Else Medhus Stavanger

 

2010
Sølv
 
01.01.10
Disponent Livar Audun Storhaug
Klepp
28.01.10 Velferdssekretær Kåre Hausken Haugesund
02.02.10
Søndagsskoleleder Eli Mathilde Dalva
Stavanger
09.02.10 Sosionom Helga Henriksen Laake Stavanger
14.02.10 Søndagsskolelærer Marit Melhus Eigersund
14.02.10 Søndagsskolelærer Bjørg Melhus Eigersund
10.03.10 Journalist/fotballdommer Kaare Inge Lindboe Randaberg
23.03.10 Styrer Bjørn Vinningland Bjerkreim
17.05.10 Søndagsskolelærer Kirsten Wareberg Karmøy
17.05.10 Søndagsskolelærer Brit Hildur Sevland Karmøy
26.05.10 Samfunnsarbeider Astrid Tønnesen Stavanger
29.05.10 Butikkmedarbeider Ella Espeland Hjelmeland
31.05.10 Klinisk sosionom Inger Margrethe Reigstad Aase Haugesund
13.06.10 Kirketjener Bjørn Ivesdal Bjerkreim
19.06.10 Tekniker Martin Nødland Gjesdal
10.08.10 Verksmester Leif Søvold Tysvær
22.08.10 Husmor/daglig leder Sigrun Thormodsæter Vindfjord
02.09.10 Stasjonssjef Frantz Gustav Olsen Stavanger
02.09.10 Dataoperatør Njål Vadla Stavanger
08.09.10 Seniorrådgiver Tore Kopren Stavanger
12.09.10 Søndagsskolelærer Gunlaug Steinberg Lund
27.09.10 Produksjonsmedarbeider Harald B. Havsø Eigersund
27.09.10 Formann Einar Stapnes Eigersund
03.10.10 Lærer Astrid Marie Skåland Lund
19.10.10 Drosjeeier Odd Fjælberg Sola
29.10.10 Laboratorieleder Arnold Johan Furre Sandnes
29.10.10 Operatør Ole Terje Underhaug
31.10.10 Søndagsskolelærer Odd Johan Wefring Olsen Karmøy
13.11.10 Foreningsleder Elna Barane Klepp
18.12.10 Korleder og dirigent Håkon Areklett Karmøy

 

2009
Gull
 
09.01.09
Adm. direktør Kjell Ursin-Smith  
Stavanger  
17.10.09 Rektor Reidar Skagestad Sola
2009
Sølv
 
18.02.09
Daglig leder Kolbjørn Gilje
Gjesdal
10.03.09
Veterinær Mandrup Hovland
Tysvær
10.03.09
Rådmann Arne Jensen
Tysvær
18.03.09
Forretningsfører Oddvar Gjerden
Stavanger
19.03.09
Produksjonsmedarbeider Tor Einar Berland
Gjesdal
29.04.09
Teknisk sjef Audun Ljusnes
Karmøy
26.05.09
Rørlegger Ola Nedrebø
Stavanger
12.06.09 Dekanus Håkon Haus Stavanger
03.07.09 Produksjonsmedarb. Einar Sverre Midbrød Eigersund
22.08.09 Handelsgartner Alvin Aarbakke Time
02.10.09 Handelsmann Torleif Erling Kvitno Klepp
25.10.09 Søndagsskolelærer Turid Gilje Gjesdal
28.10.09 Herredsagronom Odd Bråtveit Suldal
08.11.09 Søndagsskolelærer Arnold Vigdel Klepp
10.11.09 Bonde Tobias Skretting
12.11.09 Driftsleder/pølsemaker Olav Havsø Eigersund
26.11.09 Spinnerimester Alf Hansen Tysvær
26.11.09 Faglærer Caspar Wilhelm Hennig Stavanger
08.12.09 Driftsøkonom Arne Tjemsland Stavanger

 

2008
Gull
 
07.04.08
Avdelingsoverlege Leik Woie
Stavanger
26.05.08
Ordfører Jostein Wallem Rovik
Sandnes
07.08.08
Lektor Gunnar Jæger
Haugesund
23.09.08
Helsearbeider Kitty Janzon
Stavanger
28.11.08
Fylkesordfører Roald Georg Bergsaker
Stavanger
 
St. Olavs medalje
 
10.12.08
Lege Olav Bjørgaas
Stavanger
2008
Sølv
 
06.01.08
Ingeniør Julius Aakvik
Sandnes
04.04.08
Anleggsgartner/oppsynsmann Gunnleiv Edland
Time
18.04.08
Produksjonsmedarbeider Johan Arnt Myklebust
Eigersund
23.04.08
Bas medlemsbutikken Harald Magne Hustoft
Vindafjord
23.04.08
Faglærer Kirsten Marie Gundersen
Hjelmeland
14.05.08
Tollsjef Johannes Arnold Hovland
Eigersund
23.05.08
Søndagsskolelærer Gerd Årrestad
Eigersund
24.05.08
Forkynner Sverre Vågen
Vindafjord
25.05.08
Søndagsskolelærer Bjørn Magnar Bakkane
Stavanger
27.05.08
Teknisk sjef Oskar Tryti
Tysvær
27.05.08
Akvisitør Roald Stølås
Haugesund
29.05.08
Sikkerhetsinspektør Torleif Støle
Sokndal
03.06.08
Motormann/frysemaskinist Alfred Sigmund Bjørgen
Vindafjord
09.06.08
Undervisningsinspektør Jorunn Hadland Furdal
Sola
25.06.08
Handelsmann Leif Musland
Tysvær
23.08.08
Søndagsskolelærer Henny Sele
Time
24.08.08
Søndagsskolelærer Arne Sigbjørn Haugland
Klepp
24.08.08
Søndagsskolelærer Torunn Birkeland
Eigersund
29.08.08
Svømmetrener Sigve Botolf Olsen
Haugesund
20.09.08
Lagsleder Gunnar Bernhard Nåden
Finnøy
23.10.08
Hjelpepleier Ruth Thu
Klepp
01.11.08
Teknisk direktør Birger Rygg
Randaberg
09.11.08
Pastor Anders Olai Heimtun
Haugesund
27.11.08
Tollsjef Magnar Hantho
Karmøy
02.12.08
Produktsjef Roald Eide
Sandnes
05.12.08
Misjonær/lærer Helga Margot Eikeland
Madagaskar/Bjerkreim
23.12.08
Snekker Gudmund Skår
Klepp

 

2007
Gull
 
03.01.07
Fylkeslege Kolbjørn Øygard
Sauda
12.04.07 Prosjektleder Margot Pedersen Stavanger
07.06.07
Ordfører Kjell Erfjord
Lund
21.09.07
Sivilingeniør Odd Johannes Tveit
Tysvær
27.11.07
Snekkermester John Bjerga
Stavanger
2007
Sølv
 
17.01.07
Sykepleier Karin Omdal
Sokndal
16.02.07 Sykepleier Signe Heitmann Stavanger
22.02.07 Banksjef Ottar Rosså Hjelmeland
22.02.07 Avdelingsdirektør Egil Roalkvam Stavanger
04.03.07 Undervisningsinspektør Øystein Tjønn Sola
13.03.07 Rørlegger John Marthon Bøe Stavanger
18.03.07 Søndagsskolelærer Kasper Ferkingstad Karmøy
15.04.07 Søndagsskolelærer Leiv Sørbø Rennesøy
16.04.07 Prosjektleder Øivind Ravn Hagen Sandnes
22.04.07 Frisør Rudolf Pedersen Stavanger
22.04.07 Organist Gunhild Thorbjørnsen Stavanger
20.06.07
Rådmann Olav Friestad
Sandnes
16.08.07
Produksjonsleder Ella Espeland
Gjesdal
16.08.07
Styreformann Ådne Espeland
Gjesdal
05.09.07
Domkantor Arne Hadland
Stavanger
08.09.07
Salgsmedarbeider Sven Johan Norberg
Sola
03.10.07
Journalist Halvor Sivertsen
Stavanger
18.09.07
Ordfører Karl Edvard Aksnes
Gjesdal
27.11.07
Verksmester Magnus Elvestrøm
Sokndal
28.11.07
Elektriker Leif Johnny Johannessen
Haugesund
16.12.07
Seniorrådgiver Jostein Nybø
Randaberg

 

2006
Gull
 
10.02.06
Innkjøpssjef Leif Rasmussen
Lund
10.02.06
Salgsdirektør Nils Rasmussen
Lund
03.11.06 Billedkunstner Reidar Berge Stavanger
2006
Sølv
 
26.03.06
Søndagsskolelærer Magnus Tjora
Sola
03.04.06 Formannskapssekretær Anbjørg Wetteland Klepp
21.04.06 Sykepleier Kristin Lindaas Haugesund
16.05.06 Disponent Alf Eide Haugesund
02.06.06 Avdelingsoverlege Eyvinn Tveterås Stavanger
07.07.06 Lærer Gudveig Hjelmsø Moen Lund
19.08.06 Bonde Knut Roald Thunheim Lund
27.08.06 Søndagsskolelærer Asbjørg Ramsfjell Strand
27.08.06 Sokneprest Trygve Sandvik Vindafjord
24.09.06 Banksjef Fredrik Moss-Iversen Stavanger
05.10.06 Søndagsskolelærer Sverre Ånestad
05.10.06 Søndagsskolelærer Gudrun Husveg
16.10.06 Kontormedarbeider Ordin Wiggo Anda Stavanger
02.11.06 Kontorsjef Werner Engevik Stavanger
23.11.06 Bid manager Rolf Moen Stavanger
08.12.06 Selger Erik Johan Kallekodt Karmøy

 

2005
Gull
 
16.08.05
Vegsjef Chester Danielsen
Stavanger
30.08.05
Adm.overlege Ole Andreas Sydnes
Haugesund
01.09.05
Boligsjef Hilmar Egeli
Stavanger
08.09.05
Major Arne Sandnes
Sandnes
04.12.05
Sjefsredaktør Thor Bjarne Bore
Stavanger
16.12.05
Adm.direktør Odd Magne Berg
Sandnes
2005
Sølv
 
02.01.05
Frelsesarmésoldat Kåre Fjelde
Strand
14.01.05
Meieriarbeider Terje Ree
Klepp
16.02.05
Søndagsskolelærer Edith Stangeland
Sandnes
17.02.05
Forretningseier Johanne Svela
Stavanger
17.02.05
Meieriarbeider Per Brådli
Bjerkreim
03.03.05
Togdriftsleder Arvid Leif Skregeli
Lund
06.03.05
Søndagsskolelærer Berner Høie
Kvitsøy
09.04.05
Søndagsskolelærer Bjørg Underbakke
Suldal
11.07.05
Kjøpmann Einar Brandtzæg
Haugesund
22.08.05
Foreningssekretær Gerd Børgesen
Haugesund
11.09.05
Søndagsskolelærer Leif Økland
Randaerg
22.10.05
Anleggsleder Bjørn Sandvik
Suldal
12.11.05
Søndagsskolelærer Kasper Fjelde
Strand
27.11.05
Søndagsskolelærer Brita Erøy
Suldal
06.12.05
Distribusjonssjef Agnar Johannes Bruntvedt
Haugesund
11.12.05
Søndagsskolelærer Peder Kolbein Sandvik
Stavanger
21.12.05
Kjøttskjærer Erling Malde
Sandnes

Kontaktpersonar